top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Jubileusz Jeleniogórskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

W dniu 27 kwietnia 2019 roku, w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim odbyła się uroczystość jubileuszowa JKSL, który skończył właśnie 35 lat!Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz miasta Jelenia Góra, wójt Gminy Jeżów Sudecki, władze i dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, przedstawiciele stowarzyszeń wojskowych oraz Regionalnego Ośrodka Modelarstwa. Obecni byli również: prezes Rady Seniorów Lotnictwa AP – Leszek Mańkowski oraz sekretarz Rady – Krysia Mańkowska. Licznie stawili się członkowie tego zacnego Klubu, wraz z ojcem Dominikiem Orczykowskim.

Uroczystość otworzył i gości przywitał prezes JKSL, Marek Gołębiowski, który wygłosił również okolicznościowy referat. Podkreślił w nim ogromne dokonania członków na przestrzeni 35 lat. Wspomniał nazwiska członków – założycieli, z których na sali było jeszcze paru...


Następnie głos zabrał Leszek Mańkowski, który złożył gratulacje z okazji pięknego jubileuszu, a następnie w dowód uznania dla osiągnięć członków wyróżnił JKSL „Medalem Rady”. Prezes wręczył również upominek w postaci książki wydanej na 100 lecie Lotnictwa Polskiego przez Wydawnictwo Acta Aeronautica, Muzeum Lotnictwa Polskiego pod tytułem „100 lat Lotnictwa Polskiego”. Następnie głos zabrali przedstawiciele władz miejskich i samorządowych , którzy również wręczyli na ręce prezesa upominki. Piękne przemówienie wygłosił dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego Jacek Musiał, z którego wynikało, jak ważnym dla niego ogniwem pokoleniowym są seniorzy i jak ważna jest bliska więź między Klubami.

Przyszedł czas na wyróżnienia. Okolicznościowe statuetki otrzymali wyróżniający się pracą społeczną członkowie. Wręczono również dyplomy i podziękowania.

Po zakończeniu części oficjalnej był urodzinowy, pyszny tort i inne smakołyki pod kawę i herbatę. Były też rozmowy, takie bardziej luźne, towarzyskie. Na zakończenie części oficjalnej wykonaliśmy sobie pamiątkowe, rodzinne zdjęcie.Dalsza cześć spotkania obejmowała zwiedzanie historycznego zakładu szybowcowego Henryka Mynarskiego a o godzinie 14 złożono wieniec pod pomnikiem straconych w czasie II wojny światowej pilotów, którzy uciekli z obozu jenieckiego. Niestety nie mogliśmy z Krysią zostać dłużej, bo zrobiła się pogoda i musieliśmy wrócić do Zielonej Góry, by sędziować mistrzostwa Polski w celności lądowania.

Jeleniogówrskiemu KLS życzymy dalszych pięknych osiągnięć i dużo zaangażowanych we wspólną sprawę członków!


Od lewej: Marek Gołębiowski, Edward Dudek, Stanisław Błasiak, Leszek MańkowskiOd lewej: Stanisław Błasiak, Leszek Mańkowski i Jerzy Siatkowski


Leszek Mańkowski przy ekspozycji przekazanych dla JKSL modeli

Tekst i zdjęcia: Leszek Mańkowski

121 views0 comments

Comments


bottom of page