top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Jubileuszowe spotkanie Miłośników Żaru

DRODZY PRZYJACIELE,


MIŁOŚNICY GÓRSKIEJ SZKOŁY SZYBOWCOWEJ ŻAR


ZAPROSZENIE


Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w internacie GSS w dniach od 9 do 12 września, czyli od czwartku do niedzieli. Będzie to spotkanie jubileuszowe, poczynając od 18 sierpnia 2001 roku, gdy GSS przyjęła za patrona swojego wieloletniego kierownika, legendarnego instruktora i pilota doświadczalnego, Adama Dziurzyńskiego. Wtedy zrodziła się wśród nas idea organizacji corocznych spotkań lotników kochających żarowską szkołę. Będzie to więc nasze dwudziestolecie.Po czwartkowej kolacji, która rozpocznie się o godzinie 18.00, przewidujemy spotkanie organizacyjne w sali wykładowej, które poprowadzi dyrektor GSS Wojciech Kos. Omówi On działalność GSS w tym dwudziestoleciu, zwłaszcza w latach swojego kierowania Szkołą oraz

zaproponuje plan całej imprezy. Zostanie on przyjęty przez zebranych po uwzględnieniu ewentualnych propozycji uczestników. Proponujemy łącznie w piątek i w sobotę dwa lub trzy wykłady, w tym ewentualnie obejrzenie filmu związanego z Żarem, np. ŻARLIWE KLIMATY.

Ich tematykę uzgodnimy na czwartkowym spotkaniu organizacyjnym.

Po sobotnim śniadaniu proponujemy wyjazd na międzybrodzki cmentarz własnymi samochodami,

aby uczcić naszych Przyjaciół, którzy tam spoczywają na wieczność.

W sobotę na uroczystej kolacji zostaną wręczone dwie statuetki Wyróżnienia Honorowego Imieniem Dedala.

Mamy nadzieję, że O. Dominik Orczykowski będzie obecny na tym spotkaniu i w niedzielę po śniadaniu odprawi Mszę Świętą w sali wykładowej.

Rezerwacji miejsca w internacie należy dokonać telefonicznie na recepcję, na numer telefonu 33 866 10 46. Na pobyt w internacie i wyżywienie uczestnicy otrzymają rabat 10 %.

Jeśli zabraknie miejsc noclegowych w internacie, to recepcja będzie rezerwować noclegi w okolicy.

Na loty szybowcowe będzie tradycyjnie 50 % rabat, tj. 200 złotych za lot.

Ponadto prosimy dokonać wpłaty organizacyjnej w wysokości nie mniejszej niż 30 złotych.

Wszyscy uczestnicy, którzy tej wpłaty dokonają otrzymają przy wpłacie metalową plakietkę do przypinania, będącą pamiątką z tego spotkania. Plakietki te, opracowane i wykonane jak co roku staraniem Zbigniewa Leparskiego, są już złożone u dyrektora Wojciecha Kosa.


Zatem – DO ZOBACZENIA!


Wojciech Kos

Leszek Mańkowski

Barbara-Grześkowiak Bocian

Stanisław Błasiak

100 views0 comments

Commentaires


bottom of page