top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Kontrowersyjna dymisja gen. bryg. pil. Mirosława JemielniakaMinister ON, Mariusz Błaszczak odwołał generała Jemielniaka z funkcji dowódcy lotnictwa za... wręczenie nagrody laureatowi "Błękitnych skrzydeł" W trakcie uroczystości związanych ze Świętem Lotnictwa gen. Mirosław Jemielniak wręczył nagrodę "Błękitnych Skrzydeł" dziennikarzowi TVN Piotrowi Świerczkowi. W uroczystości udział wziął m.in. wiceminister Wojciech Skurkiewicz, który - jak podaje rp.pl - "był zaskoczony uhonorowaniem dziennikarza tej stacji". Czy to jakiś ponury żart, czy absurd. Otóż nie. Poniżej cytuję tekst za Gazeta.plJak mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marek Świerczyński, odwołanie dowódcy polskiego lotnictwa jest według jego informacji "faktem". Niezależnie od wpisu Skurkiewicza mieli to potwierdzić jego rozmówcy z Sił Powietrznych.


Według nieoficjalnych informacji Świerczyńskiego, powodem dymisji generała ma być nagroda "Błękitne Skrzydła", wręczona dziennikarzowi TVN Piotrowi Świerczkowi. Przyznała ją redakcja miesięcznika "Skrzydlata Polska". Generał nie brał udziału w wybraniu laureata, jedynie, zgodnie z tradycją jako najwyższy rangą lotnik, wręczył ją dziennikarzowi podczas obchodów Święta Lotnictwa 28 sierpnia.


Na tej samej uroczystości był obecny wiceminister Skurkiewicz, poseł PiS. Świerczek nie jest lubiany przez partię rządzącą ze względu na podejście do tematu katastrofy smoleńskiej. Od lat zajmuje się krytykowaniem spekulacji na temat rzekomego zamachu. Nagrodę "Błękitne Skrzydła" otrzymał natomiast za "popularyzację wiedzy lotniczej i liczne felietony w najbardziej przystępny sposób ukazujące przeciętnemu widzowi skomplikowane problemy techniki lotniczej".


- Wszyscy moi informatorzy w siłach powietrznych, w MON, poza MON i w tak zwanym środowisku lotniczym potwierdzają wersję, że generał Jemielniak "poleciał" za Świerczka - stwierdza Świerczyński w felietonie dla "Polityki".


Taki sam powód dymisji Inspektora Sił Powietrznych wskazuje dziennikarz "Rzeczpospolitej" Marek Kozubal. - Ze źródeł bliskich MON wynika, że powód odwołania generała może być absurdalny. Chodzi o to, że w trakcie uroczystości związanych ze Świętem Lotnictwa wręczył on nagrodę "Błękitnych Skrzydeł" dziennikarzowi TVN Piotrowi Świerczkowi. Uroczystość odbyła się z udziałem wiceministra Wojciecha Skurkiewicza, który był zaskoczony uhonorowaniem dziennikarza tej stacji - napisał na łamach "Rzeczpospolitej".

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23860476,mon-skrycie-wyrzuca-drugiego-waznego-generala-mial-sie-narazic.html

372 views0 comments

Comments


bottom of page