top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Książka "Dziewczyny na Skrzydłach"

2 listopada na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. "Dziewczyny na skrzydłach" autorstwa Anny Rudnickiej-Litwinek, wydana nakładem Wydawnictwa Znak Horyzont.„O, znowu baba! I co? Też będziesz płakać?”, „Jak na babsko, to ujdzie” – słyszały od swoich instruktorów. Nie pozwoliły jednak, by mężczyźni zniszczyli ich marzenia.


W latach 20. Karolina jako pierwsza Polka samodzielnie siada za sterami.

Basia, Anna i Jadwiga pilotują najszybsze myśliwce czasów II wojny światowej.

Kasia, dziewczyna z małej wioski, ujarzmia srebrnego smoka – wojskowego MiG-a.


Nie tylko chłopcy marzą o lataniu. Poznając historię awiacji okazuje się, że kobiety zdobywały niebo na równi z mężczyznami. Sterowały pierwszymi powietrznymi statkami i konstruowały własne skrzydła z drewna. Jednak zawsze było im nieco trudniej, bo oprócz grawitacji musiały pokonać ludzką niechęć.


Przyszedł czas, by przypomnieć o odważnych, niezależnych, pełnych pasji lotniczkach – pionierkach i tych nam współczesnych. W czasach, gdy większość kobiet nie mogła nosić spodni, one założyły lotniczy kombinezon i zdobyły niebo. Dziś, gdy mundurem lotnika szczycą się głównie mężczyźni, one wbrew stereotypom również po niego sięgają. Oto losy dziewczyn, którym wyrosły skrzydła.

Źródło: dlapilota.pl

14 views0 comments

Commenti


bottom of page