top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Mirosław RODZEWICZ, profesor Politechniki Warszawskiej kandydatem do tytułu "Złoty Inżynier 2021

Konkurs "Złoty Inżynier" organizowany przez redakcję "Przeglądu Technicznego" cieszy się nie słabnącą popularnością już od 28 lat.

W tym roku, pośród znamienitych kandydatów mamy swojego człowieka, przedstawiciela lotnictwa. Mam nadzieję, że uzyska poparcie i głosy seniorów lotnictwa.

"Złoty Inżynier" to nagroda przyznawana wybitnym inżynierom, twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju, która upowszechnia ich dokonania. Nagroda promuje dorobek polskich inżynierów i zwraca uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Wśród kandydatów do tytułu "Złoty Inżynier 2021" znaleźli się wybitni twórcy techniki zarówno naukowcy, jak i praktycy – menedżerowie, nauczyciele i działacze ruchu stowarzyszeniowego. Wywodzą się z tradycyjnych oraz najnowszych dziedzin techniki, ale wszyscy zgodnie pracują na rzecz ich rozwoju, a co szczególnie ważne obecnie – z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wśród tegorocznych kandydatów są osoby zajmujące się nowymi technologami, robotyką i automatyką oraz zrównoważonym rozwojem.

dr hab. inż. Mirosław Rodzewicz

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej reprezentuje wieloletni pracownik – dr hab. inż. Mirosław Rodzewicz, prof. uczelni – specjalista z zakresu lotniczych konstrukcji kompozytowych i samolotów bezzałogowych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Aeronautyki i Astronautyki, w którym sprawował funkcję prezesa. Skonstruował i oblatał kilka lotni i motolotni, był trenerem lotniarskiej kadry narodowej, pilotem szybowców, odbył też szkolenie samolotowe ("PT" 11/21).

Zapraszamy do głosowania w 28. Plebiscycie "Złoty Inżynier", które trwa do 20 lutego 2022 r. Organizatorzy konkursu liczą na głosy oraz na spotkanie podczas tradycyjnej gali "Złotego Inżyniera" na przełomie marca i kwietnia (jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli). Szczegóły konkursu oraz prezentacja sylwetek kandydatów na stronie: www.plebiscyt.przeglad-techniczny.pl

Źródło: MEiL

Leszek Mańkowski

22 views0 comments

Comments


bottom of page