top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Ryszard Witkowski odebrał Złoty Medal Wiropłatowy FAI

W marcu ubiegłego roku Komisja Wiropłatowa FAI przyznała naszemu prezesowi honorowemu - Ryszardowi Witkowskiemu - Złoty Medal. jest to pierwszy z czternastu dotychczas przyznanych medali, nadany Polakowi.

Ryszard Witkowski to ikona polskich lotników wiropłatowych. Pilot doświadczalny, autor wielu opracowań naukowych i popularnonaukowych, a także tłumaczeń z języka angielskiego. To wieloletni były prezes Rady Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Polskiego.

Przez ponad 20 lat reprezentował Aeroklub Polski jako delegat w Komisji Wiropłatowej FAI. Był członkiem Jury w wielu Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata a w 2015 roku - współorganizatorem.

Planowano wręczenie Mu Medalu podczas III Konferencji Generalnej FAI w październiku 2017 roku. Niestety, ze względów technicznych nie odbyło się.

IX Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Aeroklubu Polskiego, obradujący w Warszawie 24 marca 2018 roku, był więc doskonałą okazją do uhonorowania naszego Prezesa. I tak, po równo rocznym oczekiwaniu Medal trafił w ręce wyróżnionego.

Dodać należy, że medal posiada wygrawerowane nazwisko i datę nadania.

Koledze Ryszardowi Witkowskiemu życzymy dużo zdrowia i dalszej tak wspaniałej aktywności w lotnictwie.


68 views0 comments

Comments


bottom of page