top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Seniorzy z Krośnieńskiego KSL z wizytą w Turbi

Od pewnego czasu podczas comiesięcznych spotkań w Klubie pojawiał się temat nawiązania w ramach integracji środowiska lotniczego kontaktów i współpracy z Klubami Seniorów Lotnictwa ze Stalowej Woli i Rzeszowa.


Delegacja KKSL w Turbi

Okazją do nawiązania kontaktów ze Stalowowolskim Klubem Seniorów Lotnictwa okazały się V Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Turbi. Część Zarządu KKSL wraz z osobami towarzyszącymi udała się w dniu 2 czerwca 2019 roku do Stalowej Woli.Nasz przyjazd jednakowymi, specjalnie oznakowanymi prywatnymi samochodami wzbudził niejaką sensację wśród służb porządkowych dzięki czemu dojechaliśmy pod samą Wieżę Kontroli Lotów. Krośnieńską grupę w siedzibie Stalowowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa serdecznie powitał Prezes inż. pil. Edward Paterek, który w latach 1994-2005 pełnił rolę Prezesa Aeroklubu w Stalowej Woli.


Dwaj Prezesi

Towarzyszyli Mu podczas powitania członkowie Klubu dr n.med. pil. Ryszard Napierała i instr. pil. Emil Kukuła. Podczas powitania Prezes KKSL Andrzej Ulanowski wręczył Prezesowi Stalowolskiego Klubu Seniorów Lotnictwa publikację przedstawiająca historię lotnictwa w Krośnie. Nie był to oczywiście jedyny upominek przywieziony do Turbi przez krośnieńską grupę. Gospodarze nie chcieli być gorsi i zrewanżowali się publikacjami:Tradycje lotnicze Gminy Zaleszany, Gmina Zaleszany, 50 lat Aeroklubu Stalowowolskiego lotnisko Turbia oraz pamiątkowym medalem.

W siedzibie Stalowowolskiego Klubu obejrzeliśmy bogate zbiory pamiątek dotyczące historii lotnictwa w tym rejonie. Do przeczytania pełnej relacji wzbogaconej fotografiami zapraszam na strone naszego klubu http://www.kkslkrosno.pl/


Z Jurgisem Kairysem

Tekst i zdjęcia: SP-2573 (Jan Gałuszka)

32 views0 comments

Comentarios


bottom of page