top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Spotkanie z autorem książki "Połączyła nas czasza spadochronu i esprit de corps"

Ukazała się długo oczekiwana książka pod tytułem "Połączyła nas czasza spadochronu i esprit de corps".


Uczestnicy spotkania autorskiego w Klubie Garnizonowym w Krakowie, 6 lutego 2019 roku

Jest to zbiór dwudziestu sześciu wywiadów z żołnierzami od stopnia generała do szeregowca – i nie tylko – elitarnej formacji, jaką była 6 Pomorska Dywizja Powietrzno-Desantowa.

Wśród bohaterów tej pozycji znalazł się także nasz klubowy kolega, mjr rez. Marek Pietruszka – instruktor spadochronowy klasy mistrzowskiej i członek władz Krakowskiego KSL.

Autorem opracowania jest Krzysztof Witulski, oficer Czerwonych Beretów, dziennikarz, pracownik ochrony. Wieloletni redaktor naczelny i wydawca Ogólnopolskiego Magazynu Zawodowców OCHRONIARZ. Popularyzator tradycji spadochroniarstwa wojskowego. Pomysłodawca i organizator (od 2002 roku) integracyjnych szkoleń spadochronowych dla służb mundurowych, połączonych ze zdobywaniem odznaki Skoczka Spadochronowego Służb Ochrony.

Niezwykle wzruszający jest powrót do przeszłości kiedy kolejne wywiady, kolejnych kolegów, przełożonych czy podwładnych odkrywają na nowo karty kiedyś przeżytych historii. Ożywają wspomnienia, że aż budzi się chęć powrotu do tych czasów, kiedy wszystko wydawało się – przynajmniej mnie – bardziej proste...

Szkoda tylko, że ze względu na brak funduszy ta piękna książka została wydana w takim nakładzie, na jaki zebrano przedpłaty. Może więc kiedyś ukaże się rozszerzenie, lub co najmniej dodruk? Zobaczymy. A póki co - gratulacje, podziw i podziękowanie dla autora. Dobra robota!


Autor podpisuje swoje dzieło

Z prawej mjr rez. Marek Pietruszka


46 views0 comments

Comments


bottom of page