top of page

Jubileusz 35 lecia Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

2 grudnia 2017 roku, w Częstochowie miała miejsce uroczystość z okazji 35 rocznicy powstania Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Rok 2017 jest również jubileuszem 60-lecia reaktywacji  Aeroklubu Częstochowskiego. Przybyłych gości powitał Prezes CzKSL – Roman Antonowicz.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele terenowych władz, prezes Aeroklubu Polskiego- Włodzimierz Skalik, Prezes Rady Seniorów Lotnictwa AP-Leszek Mańkowski, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie-Krzysztof Radwan, delegacje z zaprzyjaźnionych KSL-i, rodziny ojców – założycieli, członkowie Klubu…

Referat z działalności Klubu wygłosił zasłużony członek – prezes honorowy CzKSL – instr. pilot Andrzej Tajchman. Przybliżył On genezę powstania, działalność, oraz sylwetki wybitnych członków. (Szczegółowo każdy z zebranych mógł zapoznać się z osiągnięciami Klubu z publikacji którą wraz z pięknym krawatem i innymi drobnymi upominkami otrzymaliśmy przez rozpoczęciem uroczystości.)

Referat wygłasza instr. pil. Andrzej Tajchman


Był jubileusz, były też i wyróżnienia. Trzech najbardziej zasłużonych członków Klubu zostało wyróżnionych „Złotym Medalem Aeroklubu Polskiego”. Kilku innych otrzymało tytuły i odznaki „Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego” oraz odznaki „Za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego” Goście zostali wyróżnieni dyplomami za zasługi dla lotnictwa sportowego.

Były też upominki od zaprzyjaźnionych Klubów SL, a Rada Seniorów Lotnictwa AP w dowód uznania zasług i prężnej działalności przyznała Klubowi „Medal Rady”, który na ręce Prezesa CzKSL wręczył Leszek Mańkowski.

Po części oficjalnej, staropolskim obyczajem – wszak to miesiąc grudzień – łamano się opłatkiem, który wcześniej, w krótkich słowach pobłogosławił o. Dominik Orczykowski. Życzono sobie sukcesów, ale jak to w senioralnym gronie przystało, życzono przede wszystkim zdrowia. Następnie podano uroczysty obiad składający się z wigilijnych potraw, z karpiem na czele 🙂 Wszytko było bardzo pyszne, że mniam 🙂 Uroczystość przy dobrych trunkach i w doborowym towarzystwie trwała do późnych godzin. My, członkowie Krakowskiego KSL przyjaciołom z Częstochowskiego KSL życzymy dalszej, tak znakomitej jak dotychczas, działalności 🙂 KKSL na uroczystości reprezentowali: Krzysztof Radwan, Krysia i Leszek Mańkowscy.

26 views0 comments

Comments


bottom of page