top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Jubileusz 50 lat latania Andrzeja Dziobala


21 października 2023 roku, w Lublinie odbyła się szczególna uroczystość. Nasz kolega Andrzej Dziobal obchodził jubileusz 50 lat latania. Andrzej jest pilotem szybowcowym, samolotowym, śmigłowcowym i skoczkiem spadochronowym. Swoją przygodę życia rozpoczął od szkolenia szybowcowego w Aeroklubie Lubelskim, w Radawcu.

Po 50 latach zjechali do Lublina przyjaciele Andrzeja z całej Polski, reprezentujący wszystkie odmiany lotnictwa. Razem około 50 osób. Jubileuszowe spotkanie odbyło się w formule „garden party” na terenie posesji Jubilata.

Rozpoczęło się – a jakże – od życzeń i upominków. Były laurki, ryngrafy i przeróżne, miłe gadżety. Nie zabrakło – jak przystało na lotników – „rudej wody na myszach” – którą następnie wznosiliśmy toasty.

My, krakusi, przewieźliśmy statuetkę spadochroniarza oraz Medal. Kapituła Życzliwych Awiatorów Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wyróżniła Andrzeja Dziobala imiennym medalem „Gloria Aviatoribus” a stosowną laudację wygłosił prezes KKSL – Leszek Mańkowski, który wraz z wiceprezesem KKSL, Henrykiem Serdą wręczył medal oraz inne upominki od kolegów z Krakowa.

Od lewej Leszek Mańkowski, Andrzej Dziobal, Henryk Serda

Nasz Jubilat był wyraźnie wzruszony oznakami pamięci ze strony środowiska. Życzenia odbierał w towarzystwie małżonki i wnuczki.

A później rozpoczęła się biesiada przy grillu i innych smakołykach. Nie zabrakło muzyki na żywo, którą na gitarze i instrumentach perkusyjnych wykonywali nasi koledzy. Oczywiście były również i chóralne wykonania znanych szlagierów 😊

Biesiada trwała do późnych godzin nocnych…

Następnego dnia, w godzinach przedpołudniowych, po długich pożegnaniach rozjechaliśmy się do domów.

Naszemu przyjacielowi, Andrzejowi „Dziubkowi” Dziobalowi życzymy kolejnych bezpiecznych lat działalności lotniczej!

Tekst i foto Leszek Mańkowski


323 views0 comments

Comments


bottom of page