top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Premiera filmu "Instruktor"

W drugiej połowie lutego br. informowaliśmy o powstającym filmie o Hieronimie „Franku” Kowalskim – 86-letnim latającym instruktorze pilocie szybowcowym i samolotowym, członku honorowym Aeroklubu Poznańskiego.


Aeroklub Poznański oraz Twórcy filmu zapraszają w dniu 23 marca 2019 r. na pokaz premierowy filmu "Instruktor" poświęconego Hieronimowi "Frankowi" Kowalskiemu.

Pokaz odbędzie się o godz. 11:00 w Klubie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego przy ul. Silniki 1, Poznań-Krzesiny (wjazd od os. Głuszyna).

W programie pokaz filmu "Instruktor", a po przerwie prezentacja filmu będącego już czystym zapisem życiorysu Hieronima „Franka” Kowalskiego.

W filmie bohater wspomina swoje życie. Jako kilkuletni chłopiec stracił najbliższych. Uratowany przez żołnierzy, przeszedł z armią do Berlina.

Znajomi i przyjaciele opowiadają o Franiu i niezwykłych wspólnych przeżyciach. Przeplatające się historie z lotnictwa wojskowego i cywilnego zainteresują nie tylko brać lotniczą.

Film powstał z inicjatywy ludzi znających Frania, aby zebrać jego wspomnienia i przekazać je innym. Kamera i Montaż: Maciej Siemieniuch www.timeshift.pl Reżyseria: Życie Franka Kowalskiego i Maciej Peikert. Produkcja: AMP Maciej Peikert peikert@vp.pl

Więcej o Hieronimie „Franku” Kowalskim można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Aeroklub Poznański

19 views0 comments

Yorumlar


bottom of page