top of page
  • Writer's pictureLeszek Mańkowski

Puchar Prezydenta RP dla sportowca lotniczego 2018 roku


Z uwagi na sukces polskiej załogi w Balonowym Pucharze Gordona Bennetta w 2018 r. Zarząd Aeroklubu Polskiego zdecydował o przyznaniu Mateuszowi Rękasowi oraz Jackowi Bogdańskiemu Pucharu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku Stulecia Odzyskania Niepodległości.

W marcu ubiegłego roku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Prezydent Andrzej Duda przekazał Aeroklubowi Polskiemu oraz pozostałym polskim związkom sportowym Puchary Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W przypadku AP to szczególne wyróżnienie miało trafić do najlepszego sportowca lotniczego 2018 roku w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

Decyzją Zarządu AP Pucharem Prezydenta RP zostanie uhonorowana polska załoga balonowa w składzie Mateusz Rękas i Jacek Bogdański, zdobywcy największego balonowego trofeum na świecie. W 100-lecie odzyskania Niepodległości Polacy wygrali 62. wyścig o Puchar Gordona Bennetta. Ostatni taki sukces miał miejsce 35 lat temu.

Ceremonia wręczenia Pucharu Prezydenta RP odbędzie się 25 stycznia br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

29 views0 comments

Komentáře


bottom of page