top of page

Uroczystość poświęcenia sztandaru Stalowowolskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

Uroczystość odbyła się w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie – dzielnicy Stalowej Woli. Była celebrowana w podniosły sposób z udziałem miejscowego społeczeństwa, działaczy i członków KSL oraz Aeroklubu Stalowowolskiego. W czasie mszy ksiądz przybliżył zebranym chlubne karty historii Aeroklubu, który w tym roku obchodzi 60 rocznicę powstania. Po ceremonii poświęcenia sztandaru, prezes Stalowowolskiego KSL, Edward Paterek przekazał sztandar w ręce pocztu. Dokonano prezentacji sztandaru na tle ołtarza, co zostało uwiecznione przez licznych fotografów…

Pozostała część uroczystości odbywała się już na lotnisku w Turbii. W pięknie wyremontowanej przez Gminę sali udokumentowano 60 lat historii Aeroklubu. Fotografie ojców – założycieli, prezesów, członków. Zdjęcia sprzętu latającego. Scenki z zawodów, plakaty, proporce, dyplomy i dokumenty. To wszystko nadało odpowiedni klimat wydarzeniu.

Ale jeśli jest jubileusz, to muszą być zasłużeni działacze oraz wyróżnienia za ich zasługi. Tak było i teraz. Aeroklub Polski na wniosek władz Aeroklubu i KSL przyznał tytuły i odznaki „zasłużonego Działacza Lotnictwa Sportowego Trzem członkom Klubu. Przyznano również kilkanaście odznak „Za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego” wszystkich stopni.

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali okolicznościowe medale i piękne albumy. Klubowi seniorów gratuluję pięknego sztandaru i dalszej równie aktywnej pracy społecznej na rzecz lotnictwa a Aeroklubowi Stalowowolskiemu kolejnych lat pięknych, sportowych i szkoleniowych sukcesów.

Dodam jeszcze, że całą uroczystość udokumentował fotograficznie kol. Marek Dykas – prezes Aeroklubu w Tuszowie Narodowym, którego trzy zdjęcia pozwoliłem sobie zamieścić.


Pełny serwis zdjęciowy można obejrzeć tu:

24 views0 comments

Comments


bottom of page